Нашу школу у Києві я відкрила після тривалого перебування в Аргентині, вирішила залишитися на батьківщині і поділитися своїми знаннями та вміннями зі зароджуваною київською танго спільнотою.

Маючи можливість в Буенос-Айресі брати уроки у маестро, які стояли в початку золотої ери танго – з 1939 по 1947 роки, великі вчителі розповідали мені захопливі історії про те, як виникали певні рухи, чому існують певні ритуали в танго, які збереглися й досі.

Я не лише чула наслідки, а й бачила це власними очима та спілкувалася з легендами танго – Мінго Пуглієзе, який був свідком народження нового стилю танго у 1940-х роках, вдосконалював техніку жіночої частини разом з Ольгою Бесіо, багато разів проводячи час з нею у кафе та відвідуючи місцеві мілонги. Завдяки знанню мови я мала можливість спілкуватися з ними, а багато талановитих танцюристів пояснювали мені, як за допомогою ніг відтворювати рядки танго, надихаючись незмінно мандрівним вокалом, диханням бандонеона та елегантністю скрипки, фортепіано й контрабаса.

А значення текстів танго! Все ж таки кожне танго – це історія чиєїсь життя… Багато хто приходить на мілонгу не тільки для танцю, а й для прослуховування старовинних танго, відшукуючи багато відтінків у сучасності…

Так само, як і всі аргентинці, я брала уроки тільки у місцевих маестро, спілкуючись та створюючи своє перше танго-шоу в Буенос-Айресі з елітою танцювальних зірок, придумуючи разом з ними сценарії, костюми, проводячи кастинги, вибираючи найкращі пари для моєї майбутньої вистави – і ось, моє перше творіння після успішного виступу в Буенос-Айресі полетіло по всій Латинській Америці, а потім гастролювало у Сан-Франциско, Сан-Дієго, Лос-Анджелесі. Я поверталася назад до Б.А., щоб відпочити та знайти натхнення. Вистава називалася “RafaelNikolau Tango Show”.

Потім я перейшла до повної самостійності в продюсуванні. Розповідати, що доля звела мене з дивовижними персонажами, чудовими танцівниками, віртуозними музикантами й знаменитими співаками, зайняло багато часу! І, звичайно ж, на життєвому шляху я сформувала смак і знання, ставши майстром своєї справи.

Але час йде – і вітри революції в Аргентині розіп’яли всіх по світу – я знову потрапила в Грецію, де раніше працювала на телевізійних каналах, мої танцівники роз’їхалися, щоб викладати і виступати в різних містах Америки і Європи. Отож, відбулося третє поширення аргентинського танго поза межами Аргентини!

І так, приїхавши на нові землі, ми з ентузіазмом навчали, показували, роз’яснювали, що танго – це про спілкування, діалог, зближення двох людей, навіть якщо вони незнайомі й говорять різними мовами, або навіть якщо вони знайомі, але не знають один одного. Адже танго народилось, щоб навчитися розуміти один одного без слів!

І у нас це вийшло, кожен по-своєму. Починаючи з освіти перших шкіл в Америці та Європі, організації мілонг (місць, де танцюють танго) щовечора у всіх містах світу, до всесвітньо відомих танго-шоу, які гастролюють у величезних театрах! Я багато зробила – перші кроки танго в Афінах і Києві, на моїй чудовій Батьківщині. Ми також запрошували шоу “Tango Pasion” на театральні сцени Афін, Риму і Берліна, а в подальшому мене саму запросили взяти участь у шоу, і так народився дует з Huan Corvalan.

У Києві в 2009 році ми організували перший міжнародний фестиваль танго, запросивши маестро Сильвіо Ла Віа.

Наша школа тоді знаходилась на Подолі, на вулиці Хорива. Скільки талановитих людей навчалося у нас! Дуже багато з них пізніше стали чудовими маестро, багато організували свою мілонгу, багато знайшли свою пару…)

І я знайшла – доля звела мене з чудовою людиною та танцюристом – Дмитром Ланшиним, з яким ми надалі викладаємо!

Зараз наша школа розташована у чудовому Signal Event Hall у Києві, куди вас і запрошуємо.

У зв’язку з війною та ситуацією в країні на даний момент ми проводимо лише індивідуальні уроки, оскільки саме на них можна повністю проявити себе, знайти взаєморозуміння та методи навчання, що є дуже важливим для внутрішнього розуміння сенсу танго. Адже саме тоді рухи та кроки стають природними та граціозними!