ІНЕС НІКОЛУЛІАС: ЖИТТЯ У СТИЛІ ТАНГО

Інес Ніколуліас – перша українська танцівниця, яка привезла на батьківщину справжнє аргентинське танго. Не той європейський рафінований бальний танець, який ми знаємо, а пристрасний і нестримний порив двох сердець, народжений на вулицях Буенос-Айреса.

ТАНЕЦЬ НА КРАЮ ЗЕМЛІ

Інес Ніколуліас: Так сталося, що я часто опинялася першою. Не вважай це похвалою, просто констатація факту. Я була першою телеведучою з України на грецькому телебаченні. Почала працювати на популярному приватному телеканалі Афін навіть до ладу, не знаючи мови. Мова рухів, мова танцю він універсальний. Почала з аеробіки у ранковій програмі. Освоївши грецьку, утвердилася як телеведуча спортивних новин. Потім були зйомки у телесеріалах та популярних програмах. Але як часто це буває в кар’єру втрутилося кохання. Я вийшла заміж за грецького дипломата і поїхала за ним до Аргентини, куди він подався за обов’язком служби. Я тоді жартувала: «Нарешті я зустріла чоловіка, який відвіз мене на край світу!» (Сміється). Теплі Афіни залишилися в минулому, і я раптом опинилася в зовсім іншому середовищі: у чужому місті, без знайомств, без зв’язків та багато вільного часу. Я почала придивлятися до незвичайної культури цієї країни, благо у мене була матеріальна можливість відвідувати різні заходи, вивчати мову, а статус мого чоловіка відкривав мені доступ у вищий світ. І десь у цей період відбулося моє перше знайомство із автентичним аргентинським танго. О, це не просто танець – це ціла філософія. Для мене він став відкриттям, схожим на відкриття Америки і любов’ю на довгі роки. Дуже швидко я освоїла прийоми та змогла танцювати на досить високому рівні. І найголовніше, я зуміла зрозуміти та відчути глибинну психологію та душу цього танцю. Напевно, мені пощастило. Я випадково зустріла дуже яскравих учителів. Хоча, гадаю, у житті нічого випадкового не буває. Для того, щоб глибше пізнати філософію та правила танцю, я брала уроки у старих знаменитих маестро — Мінго Пугліїсе, Ольги Бесіо. Саме вони передали мені традицію виконання та любов до музики танго, його канони та внутрішній настрій. Моїми партнерами стали одні з найкращих танцівників: Антоніо Сервілья Джуніор (Antonio Servilia Junior), Хесус Веласкес (Jesus Velaskes). З Хуаном Карваланом (Juan Corvalan) мені пощастило танцювати у всесвітньо відомому шоу Tango Passion. Але не в моїх правилах зупинятися на досягнутому. Моя неспокійна вдача вимагала дій. Створивши власну продюсерську компанію, я стала першою українкою, знову (Сміється) на американському континенті, яка зуміла організувати власне танго-шоу. Це така театралізована вистава з двох актів, де окрім танцюристів та музикантів є також співак. З цим шоу ми гастролювали в Аргентині, Венесуелі і навіть дісталися Сан-Франциско. Потім у Греції я відкрила свою першу школу танго. Але ніщо не триває вічно. Я вирішила повернутися на батьківщину і привезла з собою цей дивовижний світ!

ВІН І ВОНА

Інес Ніколуліас: Найголовніше, що я відчула, повернувшись додому, що можу ділитися. Ділитись своїм досвідом, почуттями, відчуттями в танці. Адже в танго не можна збрехати. Кожна пара вносить до цього танцю своє забарвлення, свій стиль. Автентичне аргентинське танго чи соціальне, як його називають, на відміну спортивного, побудовано на імпровізації. Структура танцю прив’язана до музики. До речі, музику ми використовуємо написану виключно у «золотий період», з 30 до 47 року минулого століття. Бандонеон він не просто грає, він дихає. І це подих треба вловити. У танго пара зайнята пошуком душевної гармонії та нічим іншим. Від землі, від кореня, а танго танець приземлений, до спілкування душ танців. Я навмисно не говорю про техніку. Це також важливо, але більш значущий психологічний аспект. Іноді пари, які приходять до мене до школи, пари абсолютно нульові в технічному плані демонструють чудове танго. Хто головний у танго? Звісно чоловік. Він за все відповідає. У танго чоловік танцює своєю партнеркою. Веде. Рух. Спрямовує. У парі жінку можна порівняти з інструментом, що тонко налаштовується. І тільки від чоловіка залежить, наскільки розкриється його потенціал, а танець здобуде той неповторний малюнок, сексуальний підтекст, тонку гру партнерів, все, за що ми так любимо цей танець. Дивно, але дуже часто чоловіки з більш простою душевною організацією показують кращі результати, ніж інтелектуали, схильні до ускладнення, саме копання. А що жінка? Як і в житті, жінка повинна вловлювати найменші зміни в настрої партнера, чути його, відчувати, бути м’якою, жіночною. Але в той же час вміти дати зрозуміти партнерові, наскільки вона дорогий інструмент. Тут важлива жіноча інтуїція. До речі, танго сприяє розвитку шостого почуття. Глибинну філософію цього танцю можна висловити так: відбиваючись у своєму партнері – знаходиш себе. Пошук відповідної партнерки в танго дуже важливий. Звичайно, можна скуштувати з різними, але зупинити свій вибір на тих, з ким є енергетичний контакт. Буває так, що партнерка-початківець може витягнути з досвідченого партнера таку лавину почуттів, що і досвідченій танцівниці таке не під силу. Одним словом – шукайте жінку!

ХТО В ШКОЛУ?

Інес Ніколуліас: Мені пощастило брати від витоків, і я поставила собі за мету нести цю культуру тут в Україні. Один із моїх перших учнів Діма Ланшин став моїм найкращим партнером, з яким ми виступаємо та даємо майстер класи на міжнародних фестивалях у різних країнах — Греція, Австрія тощо. Мені втішно бачити, як він прогресує і з кожним роком ми разом піднімаємось на нову сходинку на шляху до досконалості. Коли розпочинати? Та хоч у 60. Не важливо. Важливо інше, готовність удосконалюватися, шукати та набувати гармонії. Адже це певний стиль життя: школа танців, мілонга, нові друзі, партнери, знайомства, зустрічі, спілкування, поїздка на фестиваль. Ціле життя у стилі танго! До речі, про фестивалі. В аргентинському соціальному танго немає жодних змагань. Рівні підготовки є. І на фестивалях, що відбуваються по всьому світу, даються майстер-класи для всіх рівнів: і для початківців, і для профі. У цьому є абсолютна демократичність і доступність. Можете сміливо їхати на фестиваль, освоївши ази, і поринути у дивовижну атмосферу по-справжньому захоплених людей. Це гарно! Це надихає!

Розмовляв: Володимир Ануфрієв